Poradnik dla Przyjaciół z Ukrainy oraz osób ich goszczących – Інформаційний буклет для друзів з України та гоподарів, що їх прий мають – start projektu: O co chodzi?

Drodzy Mieszkańcy gminy Trzebnica!

🟢 Wobec dramatycznych zdarzeń, które dotknęły naszych sąsiadów z Ukrainy, nie możemy być obojętni. Zmuszeni do opuszczenia własnej Ojczyzny, mogą w pełni liczyć na naszą solidarność. W obliczu tej wielkiej tragedii postanowiliśmy włączyć się w aktywną pomoc.
🟢 Równocześnie odpowiadamy na apel Zarządu Powiatu Trzebnickiego, włączając się w działania pomocowe. Każdy z naszych nowych mieszkańców przybyłych z Ukrainy, po zaspokojeniu pierwszych, podstawowych potrzeb, będzie musiał odnaleźć się w zawiłych aspektach administracyjnych procedur. Aby im to ułatwić oraz pomóc zaadaptować się w trudnej sytuacji będziemy tworzyć „Poradnik dla Przyjaciół z Ukrainy”, który będziemy udostępniać na naszym profilu FB.
🟢 Poradnik kierujemy przede wszystkim do osób, które goszczą u siebie lub mają kontakt z osobami przybyłymi z Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym. Liczymy, że będzie to przewodnik po trudnej dla obcokrajowców sferze biurokratycznej.

W Poradniku znajdą się zwięzłe informacje dotyczące zagadnień z zakresu m.in.
🔵 edukacji dzieci z Ukrainy w naszych szkołach,
🔵 pomocy socjalnej,
🔵 zatrudnienia,
🔵 służby zdrowia itp.

🟢 Zamieszczać będziemy informacje co należy zrobić, gdzie się zgłosić, jaki wypełnić formularz, najważniejsze dane kontaktowe, itp.
🟢 Mamy nadzieję, że dzięki temu naszym Gościom ułatwimy odnalezienie się w nowej rzeczywistości – wśród nas – mieszkańców gminy Trzebnica.
🟢 Równocześnie zapraszamy do współpracy inne organizacje pozarządowe z naszego terenu oraz osoby prywatne, które chciałyby wesprzeć nasze działania swoją wiedzą, doświadczeniem, entuzjazmem i pomysłami.
🟢 Razem można więcej, razem można lepiej.

Zapraszamy także obywateli Ukrainy, zarówno tych nowo przybyłych, jak i mieszkających w naszej gminie już od dłuższego czasu, do współpracy. Jeśli w swoich rodzinnych społecznościach, miastach byliście zaangażowani w życie społeczne i chcecie to kontynuować, szczególnie w tym wyjątkowo trudnym czasie, zapraszamy do nas. Każde wsparcie jest mile widziane.

Macie jakiekolwiek pytania? Potrzebujecie pomocy, oparcia, porady? Piszcie do nas! Skontaktować się można z nami pisząc wiadomości na adres e-mail:
📧 info@dlaTrzebnicy.pl


Інформаційний буклет для друзів з України та гоподарів, що їх прий мають

🟢 Шановні жителі громади Тшебниця!
🟢 З огляду на драматичні події, які торкнулися наших сусідів-українців, ми не можемо бути байдужими. Вимушені покинути батьківщину, вони можуть повністю розраховувати на нашу солідарність. Перед обличчям цієї великої трагедії ми вирішили активно допомагати.
🟢 Разом з тим, ми відповідаємо на звернення Правління Тшебницького повіту, долучаючись до заходів допомоги.
🟢 Кожному з наших нових мешканців, які приїжджають з України, після задоволення перших, базових потреб, доведеться мати справу зі складними аспектами адміністративних процедур. Щоб їм було легше і допомогти адаптуватися у скрутній ситуації, ми створимо «Довідник для друзів з України», яким поділимося на нашому профілі у FB.
🟢 Посібник розрахований насамперед для людей, які відвідують або мають контакти з людьми, які прибули з України у зв’язку зі збройним конфліктом. Сподіваємося, що це буде путівником у складну для іноземців бюрократичну сферу.

Посібник міститиме стислу інформацію з питань, пов’язаних, зокрема,
🔵з навчання дітей з України в наших школах,
🔵соціальна допомога,
🔵працевлаштування,
🔵медичні послуги тощо.

🟢 Ми надамо інформацію, що робити, куди звертатися, яку форму заповнити, найважливіші контактні дані тощо.
🟢 Сподіваємося, що завдяки цьому нашим гостям буде легше опинитися в новій реальності – серед нас – мешканців громади Тшебніца.
🟢 Разом з тим ми запрошуємо інші громадські організації нашого району та приватних осіб, які хочуть підтримати нашу діяльність своїми знаннями, досвідом, ентузіазмом та ідеями. Разом ви можете зробити більше, разом ви можете зробити краще.
🟢 Також запрошуємо до співпраці з нами громадян України, як новачків, так і тих, хто вже давно живе в нашій комуні. Якщо ви були залучені до громадського життя у своїх рідних громадах і містах і хочете продовжувати це, особливо в цей надзвичайно важкий час, ми запрошуємо вас прийти до нас. Будь-яка підтримка цінується.

У вас є які-небудь питання? Вам потрібна допомога, підтримка, порада? Пишіть нам! Ви можете зв’язатися з нами написавши повідомлення на електронну адресу:
📧 info@dlaTrzebnicy.pl

zobacz także

popularne