Kolejny samorząd konsultuje procedury otwarcia biura paszportowego

W środę 23 lutego delegacja z gminy Ząbkowice Śląskie była gościem sekretarza Powiatu Trzebnickiego Iwony Kurowskiej. Spotkanie dotyczyło konsultacji w zakresie procedury otwarcia i funkcjonowania biura paszportowego.

To kolejne spotkanie w tym temacie. Podobne odbyło się w styczniu z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Oleśnicy.

Sekretarz Powiatu Trzebnickiego Iwona Kurowska rozmawiała z sekretarzem Gminy Ząbkowice Śląskie Justyną Giryn na temat otwartego w zeszłym roku w Starostwie Powiatowym trzebnickiego biura paszportowego. Niemal rok doświadczenia w tym zakresie sprawia, że samorządowcy z Dolnego Śląska konsultują procedury otwarcia i chcą skorzystać z wiedzy dotyczącej funkcjonowania biura.

– Przypomnijmy, że w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy trzebnickie biuro paszportowe wydało ponad sześć tysięcy paszportów, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu takimi placówkami wśród mieszkańców. Obecnie już wiemy, że pomysł ten był bardzo trafiony. Duże zainteresowanie innych samorządów lokalnych otwarciem własnych biur świadczy o tym jednoznacznie – mówi sekretarz Powiatu Trzebnickiego Iwona Kurowska.

W spotkaniu z ramienia gminy Ząbkowice Śląskie, oprócz sekretarz Justyny Giryn, uczestniczyli również Edyta Balicka – Kierownik Wydziału Organizacyjnego oraz Krystian Nowakowski i Andrzej Janke.

źródło: Głos Powiatu Trzebnickiego

zobacz także

popularne